ما با چه مدلی به شناسایی و تعیین عناصر آمیخته بازاریابی می‌پردازیم؟
​​​​​​​

"

امروزه  تقریبا تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که بدون رسانه ، کسب و کار یا فعالیت آن‌ها   بدون هویت ‌اجتماعی مطلوب  بوده و  ممکن است در روند مناسبات   اقتصادی با افول مواجه  شوند، اما پرداختن به تبلیغات  عمدتا بدون توجه به  زیست بوم سازمان یا چشم انداز و اهداف  صورت می‌گیرد و   بازده مطلوبی ازآمیخته‌تبلیغات و بازاریابی  دیده نمی‌شود.  برنامه ریزی رسانه ای فرایندی است که تعیین می کند که پیام تبلیغاتی برند چگونه، در چه زمانی و به چه مخاطبانی ارسال شود. یک  مدل  رسانه ‌ای مطلوب تجزیه و تحلیل می‌کند که چگونه یک پیام برای پشتیبانی از یک استراتژی رسانه ای یا بازاریابی در نظر گرفته شودو هزینه ها و منابع تبلیغاتی را میان رسانه های مختلف تقسیم  کند، متخصصان   با تجربه و شناخت به  ساخت‌های  تبلیغاتی، می‌توانند  برنامه تبلیغاتی شما را به صورت هدفمندبرنامه‌ریزی کنند. در چشم انداز بازاریابی رقابتی امروز،  بازاریابان باید تنظیم‌گری درستی ازتعامل، پیام ،  زمان  و  کانال مناسب را ارائه دهندو  برنامه ریزی رسانه تعیین می کند که این “درست و مناسب ” چیست.به طور کلی، هدف برنامه ریزی رسانه ای، یافتن ترکیبی از رسانه ها است که به بازاریاب اجازه می دهد پیام را به مؤثرترین روش با بیشترین تعداد مشتریان بالقوه و  با کمترین هزینه انتقال دهد. فرایبرگر معتقد است: “برنامه ریزی تبلیغاتی شامل انتخاب رسانه مناسب برای ارسال پیام تبلیغاتی به مخاطبان هدف و تصمیم گیری در مورد میزان هزینه برای هر رسانه و برنامه ریزی (تصمیم گیری برای زمان) برای اجرای تبلیغات است.” بنابراین، تعیین اهداف ،  راهبردها ،  انتخاب رسانه، انتخاب ترکیب رسانه ای مناسب، تصمیم‌گیری در برنامه ریزی رسانه ای و ...به عنوان برنامه ریزی تبلیغاتی شناخته می شود. همچنین شامل نظارت بر عملکرد رسانه (پیگیری) و بررسی طرح رسانه است.​​​​​​​

پلانت مدل چیست؟

شاخص های برنامه ریزی رسانه‌ای

قبل از تدوین یک برنامه، نیاز است تمامی اجزا رسانه را بشناسید زیرا برای ایجاد یک برنامه رسانه ای موثر ، عدم درک اجزای آن، مانند  تیری در تاریکی است.
​​​​​​​
•    اجزا برنامه ریزی تبلیغاتی
•    مخاطب: پیام چه کسی را هدف قرار می دهد؟ چرا پیام مربوط به آنهاست؟
•    بودجه بازاریابی: چه هزینه ای برای ارائه پیام در دسترس است؟
•    اهداف تبدیل( نرخ تبدیل) : پیام باید مخاطب را به انجام چه کاری تشویق کند؟ این اقدام چگونه از استراتژی حمایت خواهد کرد؟
•    تعریف موفقیت کمپین: کدام شاخص های کلیدی عملکرد باید ردیابی شود ؟ بازده کمپین چگونه اندازه گیری و گزارش خواهد شد؟
•    فرکانس پیام: هر چند وقت یکبار پیام باید به اشتراک گذاشته شود؟ مقدار بازدید هر پیام چقدر خواهد بود؟
•    دسترسی پیام: چند نفر باید پیام را دریافت کنند؟ کمپین چه مقدار از مخاطبان هدف برند را پوشش می دهد؟ در فرایند برنامه ریزی رسانه ، درک ماهیت، کاربردها و سودمندی هر نوع رسانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

یک راه حل برای پایان دادن به تمام چالش های طراحی بازاریابی  آنلاین شما

مدلی که به شما می‌گوید کی، کجا، چگونه و با چه الگو و زمان‌بندی تبلیغ کنید و الگوریتم‌هایتان در ارتباط با مخاطب باید چگونه طراحی شوند؟ سپس داده‌های شمارا تحلیل کرده و فرایند بهبود استراتژی‌هایتان را آغاز می‌کند.
​​​​​​​

پلانت مدل چیست؟

"

تمام داده های مرتبط با سیاست‌ها، اهداف، برنامه‌ها، بودجه، عملکرد فعلی، تصویر سازمان، رقباء و سایر مسائل مربوط به زیست بوم سازمان، داده ها را جمع آوری و هماهنگ شده و برای تجزیه و تحلیل بیشتر آماده می‌شوند. با طیف گسترده ای از ادغام و پژوهش داده‌ها آنها را تلفیق و تبدیل کرده و برنامه‌ریزی استراتژیک صحیح برای سازمان انجام می‌شود.
​​​​​​​

1​​​​​​​

رصــــــــــــد و پژوهــــش ســـازمـــــان
​​​​​​​

2

شامل استراتژی‌ها و تاکتیک‌های رسانه ای‌ است که به مدیران می‌گوید چگونه، چه زمانی، و به چه مخاطبانی یک پیام و یا پیام‌های تبلیغاتی را ارسال کنید.  پلن رسانه‌ای به این سؤال می‌پردازد  که چگونه یک پیام برای  پشتیبانی  از استراتژی  بازاریابی  یا  تبلیغات  مورداستفاده قرار می‌گیرد و سپس تاکتیک‌ها را توسعه می‌دهد تا این پیام را در شرایطی مطلوب با افراد مناسب به اشتراک گذاشته شود. 
​​​​​​​

تدوین مدل مطلوب برای تبلـیـغات
​​​​​​​

استفاده عملی از طیف گسترده ای از تکنیک های پردازش داده مانند داده کاوی ، مدل سازی آماری و یادگیری ماشین و ...با استفاده از الگوریتم‌های علمی در داده ها ، به منظور مدل سازی رفتار مشتری ، تشخیص روندها و ناهنجاری ها و پیش بینی هایی که باعث می شود مشاغل بتوانند براساس بینش و نه غریزه عمل کنند ، به این مهم دست می یابند.
​​​​​​​

تــــجـزیـــه و تحـــلـــیــــــل افـــــــــــزوده
​​​​​​​

3

با نمایه‌سازی و رصد مداوم داده‌ها از کانال‌های طراحی شده در مدل تبلیغاتی، شاخصه‌های کلیدی صحیح تعیین شده و نسبت به بازبیینی روش‌ها و تکنیک‌ها در تمام حوزه‌ها اقدام می‌شود.
​​​​​​​

بــــــازســـازی محـور‌هــای استـراتژیک
​​​​​​​

4

از دیرباز هدایت یک تجارت موفق و در حال رشد همیشه یک چالش بوده است. مسیریابی در زمان‌های پیچیده  چالش برانگیز است ، بنابراین برای جذب مشتریان به هر کمکی که بتوان دریافت کرد نیاز است. سرمایه گذاری در بازاریابی همیشه یک روش ایمن برای تأمین درآمد و رشد بوده است ، اما با کوچک‌تر شدن بودجه ها و افزایش رقابت ، واقعاً دشوار است که چشم خود را به تمام قسمت های متحرک که در موفقیت شرکت شما تأثیرگذار است  باز  نگه دارید.
خوشبختانه ، اینجا مکانی است که فناوری می تواند به شما کمک کند. با بهره گیری از مزایای راه حل های پیشرفته فناوری ، با هدایت هوش مصنوعی ، صاحبان مشاغل و بازاریابان می توانند آینده را ببینند و تصمیمات آگاهانه و مبتنی بر داده را اتخاذ کنند. اما ، با انبوهی از داده های موجود از سیستم عامل های متعدد ، آنها گاهی ممکن است در کهکشانی از داده‌ها گم شوند.  اینجا جایی است که تجزیه و تحلیل افزوده به کمک شما می آید.
استفاده از چنین تکنیک های پیشرفته ارزیابی داده برای تجزیه و تحلیل داده های گذشته و ایجاد پیش بینی ها ، توصیه ها و هشدارها ، یک مزیت عمده رقابتی در بازار سریع امروز است. شرکت ها و بازاریاب هایی که از سیستم عامل های پیشرفته تجزیه و تحلیل داده که شامل ویژگی های تجزیه و تحلیل پیشرفته هستند استفاده می کنند می توانند سریعتر عمل کنند ، سرمایه گذاری عاقلانه تری داشته باشند و جلوتر از رقبای خود حرکت کنند. محدوده کاربردی برای تجزیه و تحلیل افزودهشده گسترده است ، بنابراین ما تصمیم گرفته ایم بر روی صنعت بازاریابی  تمرکز کنیم. این سند شما را با تجزیه و تحلیل افزوده آشنا می کند و مجموعه ای از مثالهای عملی را به شما نشان می‌دهد که چگونه این تکنیک های پیشرفته می توانند عملکرد روزانه بازاریابان را بهبود ببخشند. بهینه سازی کمپین ها ، کاهش هزینه ها ، جلوگیری از خطا ، پیش بینی نیازهای بازار و ...  .اینها تنها برخی از مزیت هایی است که تجزیه و تحلیل  افزوده می تواند برای بازاریابان فعال در شرکتها از هر نوع و اندازه ای به همراه داشته باشد.

تجزیه و تحلیل افزوده، استفاده عملی از طیف گسترده ای از تکنیک های پردازش داده مانند داده کاوی ، مدل سازی آماری و یادگیری ماشین را درگیر می کند  که در تجزیه و تحلیل طیف گسترده ای از داده های تاریخی و فعلی تلاش می کند تا بتواند روش کاوش و تجزیه و تحلیل داده ها را افزایش دهد. .این با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده در داده ها ، به منظور مدل سازی رفتار مشتری ، تشخیص روندها و ناهنجاری ها و پیش بینی هایی که باعث می شود مشاغل بتوانند براساس بینش و نه غریزه عمل کنند ، به این مهم دست می یابند. با این کار ، این فناوری آموزش می دهدكه چگونه مشاغل می توانند از داده ها برای تجزیه و تحلیل بیشتر در برنامه های هوش تجاری یا یك سیستم عامل تجزیه و تحلیل هوشمند تحلیل بیشتر استفاده كنند.یکی از شرکتهای برجسته تحقیقاتی و مشاوره ای جهان ، گارتنر ، در مروری بر روند تجزیه و تحلیل داده ها ، نقش این فناوری را در مشاغل مدرن توضیح می دهد: «تجزیه و تحلیل افزوده ، بهینه سازی تصمیم گیری و بهینه سازی مهمترین بینش ها یا تغییرات در تجارت را انجام می دهد. این کار در کسری از زمان در مقایسه با رویکردهای دستی انجام می شود. " دقیقاً همین سطح اتوماسیون و شتاب فرآیند است که یکی از مزیت های اصلی تجزیه و تحلیل افزوده و همچنین سایر فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی است. شاید این را ندانید ، اما این فناوری ها در حال حاضر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. خرده فروشان از آن برای پیش بینی نیاز موجودی کالا یا طراحی فروشگاه برای بهبود تجربه مشتری استفاده می کنند ، شرکت های هواپیمایی از آن برای تعیین قیمت بلیط استفاده می کنند در حقیقت ، پیش بینی می شود بازار تجزیه و تحلیل تکمیلی در پنج سال آینده با نرخ ترکیبی سالانه حدود 25٪ رشد کند و تا سال 2025 به اندازه بازار به ارزش 22.4 میلیارد دلار برسد. این سطح از رشد نشان دهنده پتانسیل بزرگ این ابزارهای تجزیه و تحلیل تخصصی ، و اگر سرمایه گذاری آن را به موقع شروع نکنید ، به احتمال زیاد رقبای شما خیلی زود یک قدم جلوتر از شما خواهندبود.
​​​​​​​​​​​​​​

تجزیه و تحلیل افزوده چیست؟

اما این تجزیه و تحلیل چه کمکی به بازاریابان می کند؟​​​​​​​

تجزیه و تحلیل ارزش افزوده به عنوان یک راه حل هوشمند ، انعطاف پذیر و قدرتمند ، یک برگ برنده را برای دست اندرکاران بازاریابی ارائه می دهد ، چیزی که قطعاً در جهانی که به آن نیاز دارند با کمترین زمان به موفقیت بیشتری دست پیدا کنند. با توجه به این نکته ، سیستم عامل های تجزیه و تحلیل بازاریابی که دارای یک ماژول تجزیه و تحلیل پیشرفته مانند هستند ، بر ارائه بصیرت هوشمندانه از داده های بازاریابی متمرکز هستند ، و اطلاعات ارزشمندی را به دست می آورند که به دست آوردن آنها ممکن است بسیار وقت گیر باشد.
تجزیه و تحلیل افزوده ، بازاریابان را قادر می سازد تا با آگاهی بهتر ، تصمیمات فوری را در مورد فعالیت های بازاریابی خود با ارائه پاسخ به مهمترین سوالات، بگیرند. و به آنها این امکان را می دهد که کمپین های در حال انجام را سریعتر و دقیق تر بهینه سازی کنند ، مسائل بالقوه دیده نشده را قبل از اینکه به یک مشکل عظیم تبدیل شوند ، حل کنند و در نهایت بازده سرمایه گذاری (ROI ) تمام فعالیت های بازاریابی را به حداکثر برسانند.
برای بازاریابی ، رسانه ها و آژانس های تبلیغاتی ، تجزیه و تحلیل ارزش افزوده ابزاری اساسی در ایجاد یک مزیت رقابتی قوی است. به آنها این امکان را می دهد که مقدار زیادی از داده های موجود را کاهش دهند و به سرعت بینش های عملی را کشف کنند. این به آنها کمک می کند ارزش افزوده برای مشتریان ایجاد کنند ، استراتژی های موثرتری ایجاد کنند و برای متخصصان بازاریابی شرکتی ، تجزیه و تحلیل ارزش افزوده این امکان را می دهد بینش بسیار بیشتر و عمیق تری نسبت به ابزارها و روش های تحلیلی استاندارد داشته باشند. آنها می توانند براساس داده‌های در حال ظهور و KPI های نظارت شده ، عملکرد کمپین و ROI را به حداکثر برسانند و تصمیمات مبتنی بر داده را سریع‌تر اتخاذ کنند.

​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش